Zimbabwe

Opět se Vám hlásíme s horkými tipy na exotickou dovolenou. Dnes jsme pro Vás zabrousili až do horké jižní Afriky, kde jsme si vybrali vnitrozemský stát Zimbabwe. Pokud tedy hledáte nové nápady na exotickou dovolenou, určitě čtěte dále a třeba se Zimbabwe stane Vaším příštím cílem.

Čistota a bezpečí na Africkém kontinentě

Nejdříve něco k faktům a historii. Zimbabwe je na africké poměry poměrně malý stát a žije zde něco přes 12 milionů obyvatel. Více než 4 miliony obyvatel pak žije v hlavním městě Harare. To Vás hned po příletu zaujme svou čistotou a bezpečností – tedy vlastnostmi, které nejsou pro Africký kontinent zrovna typické. Dále se zde nachází mnoho architektonických a kulturních památek – za zmínku stojí třeba katedrály římsko-katolické církve, nebo muzeum a národní galerie.

Co se přírodních úkazů týče, asi každého turistu bude zajímat 4. největší řeka Afriky Zambezi a veleslavné Viktoriiny vodopády. Obecně se v zemi nachází poměrně hodně výše položených míst, ale ani o nížiny v povodí řeky Zambezi není nouze. Ráj především pro náruživé fotografy a turisty se zálibou v dobrodružství a objevování nepoznaného.

Poznávací zájezdy

Pro případné zájemce doplníme, že ceny poznávacích zájezdů začínají někde na 30 tisících korun za týden pobytu. Pro výhodnější nabídky sledujte last minute zájezdy Vašich oblíbených cestovních kanceláří.

Štítky: , , ,

Leave a Reply