Zoo – jižní čechy

Tentokráte přinášíme článek opravdu široké skupině našich čtenářů. Bavit se totiž budeme o místu, které zajímá snad všechny lidi jakéhokoliv věku – dospělé, děti a i ty starší z nás.Tématem jsou totiž Zoo v jižních Čechách. A protože jich je opravdu velká spousta, pojďme se rovnou podívat na první z nich.

ZOO Ohrada v Hluboké nad Vltavou

ZOO Ohrada v Hluboké nad Vltavou uspokojí každého milovníka zvířat a to i přes to, že se jedná spíše o menší zoo. Najdete zde jak tradiční „česká“ zvířata, jako jsou vydry, čápi a mnozí savci, ale i třeba plameňáky, želvy, medvědy a také nepřeberné množství ptactva a hlodavců. Výjimku netvoří ani nekteré kriticky ohrožené druhy, jež se v celé zoo nachází 14 druhů. Zaujme také rybník, jež je součástí ZOO a v blízkosti je možné posezení. Vstupné pro dospělé činí 40 korun a pro děti a důchodce 20 korun.

ZOO Protivín

A nyní jedna specializovaná Zoo – tou je krokodýlí ZOO Protivín a jak už název napovídá, v celém areálu najdete pouze krokodýly a aligátory. Nachází se zde i opravdu vzácné kousky a tak cesta sem se stane opravdovým zážitkem. I přes to, že cena je o něco větší (pro dospělého 200 korun a pro děti 100).
V jižních Čechách se nachází opravdu mnoho ZOO a přírodních rezervací, proto neváhejte  a navštivte je. Stojí za to.

Štítky: , , ,

Leave a Reply